e-Fatura

e-Fatura

Park e-Fatura

Park Entegrasyon ile oturduğunuz yerden e-Faturaya geçiş yapın, anında e-Fatura kesmeye ve almaya başlayın !

e-Fatura Nedir ?

Elektronik fatura da ifade edilen e-Fatura, mükellefler tarafından satılan ürün ve hizmet karşılığında kesilen faturaların kağıt yerine elektronik ortamda kesilmesidir. e-Fatura yalnızca teknolojik cihazlarla elektronik ortamda ve internet üzerinden kesilebilir. e-Fatura, kağıt faturaya göre çok daha maliyetsiz, hızlı ve avantajlıdır. Ayrıca bazı şartlara sahip mükelleflerin e-fatura kullanması zorunludur.

Geçiş Şartları Nedir ?

Herkes istek doğrultusunda e-fatura sistemine geçebilir. e-Fatura sistemine geçişi zorunlu olanlar ise; 2021 dönem brüt hasılatları 4 milyon TL’yi 2022 ve sonrasnda ise 3 milyon TL’yi aşan mükellefler, ÖTV kapsamındaki ürünlerin üretim ve ithalini gerçekleştirenler ve ÖTV kapsamındaki ürünlerle ilgili faaliyet göstermek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans alan mükelleflerdir. e-Faturaya ek olarak E-Arşiv Fatura kullanımı da yine GİB’in belirlediği şartlar dahilinde gerçekleştirilmektedir.

e-Fatura'nın Avantajları Nedir ?

Her yerden Fatura

Zamandan ve mekandan bağımsız olarak fatura kesebilir, dilerseniz telefonunuzdan dilerseniz evde ki bilgisayarınızdan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yükünüzü Azaltın

Tüm faturalarınızı LUCA üye numarası tanıtılarak resmi muhasebe programına otomatik aktarılmaktadır.

Gönderim

İster SMS ile mesaj olarak, ister mail olarak gönderin seçim size kalmış, posta veya kurye ile gönderim yapma devri artık sonra eriyor.

Arşiv Yükü

Faturalarınızın tamamını elektronik ortamda saklayabilirsiniz. Böylece tüm arşiv yükünüzden kurtulur ve geriye dönük faturanızı 10 saniye içinde bulursunuz.